W dniu 12 stycznia w Studium Szkolenia Straży Miejskiej w Gdańsku po przeszkoleniu podstawowym zdali egzamin końcowy włodawscy strażnicy - aplikant Adam Matuszyk i aplikant Sebastian Polak. Czekają jeszcze tylko na zamówione już mundury i nowych strażników będzie można zobaczyć na ulicach Włodawy.

W ramach stałego przeglądu stanu czystości i porządku obszarów miejskich w dniu 02 lutego strażnicy zlokalizowali na obrzeżach Włodawy dzikie wysypisko. Zleciliśmy posprzątanie Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i  poszukujemy sprawcy zaśmiecania.

Ludzka bezmyślność i głupota nie zna granic. Kolejne dzikie wysypisko śmieci strażnicy ujawnili 16 marca. Tym razem również poszukujemy sprawcy.

 

W dniu 23 kwietnia zabezpieczaliśmy “Żonkilowy marsz nadziei”. Młodzież  szła ulicami miasta od Szkoły Podstawowej nr 3 do Ratusza. Strażnicy Miejscy wraz z Policjantami czuwali nad ich bezpieczeństwem.

Kolejna edycja etapu powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbyła się w dniach 28 i 29 kwietnia. Strażnicy Miejscy wspierając tradycyjnie kolegów z Ruchu Drogowego włodawskiej Policji wystąpili jak zawsze w roli jurorów. Komendant także wręczał nagrody zwycięzcom.

 

Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza

W dniu 15 maja 2009 roku we Włodawie odbyły się zawody strzeleckie Straży Miejskiej województwa lubelskiego o puchar Burmistrza Włodawy. Przed rozpoczęciem zawodów Strażnicy zapalili lampki na grobie byłego Komendanta Straży Miejskiej we Włodawie śp. Dariusza Kazuro.

 

Podczas zawodów rozegrano dwie konkurencje. Drużynową i indywidualną. Wśród drużyn najlepszymi strzelcami okazali się strażnicy miejscy z Puław, drugie miejsce zajął Świdnik, a trzecie Kraśnik. Włodawscy strażnicy byli tuż za podium na czwartym miejscu. Indywidualnie wygrał Andrzej Łysiak ze Straży Miejskiej w Świdniku, drugie miejsce zajął Robert Klimek ze Straży Miejskiej w Puławach, a trzeci był Arkadiusz Widomski ze Straży Miejskiej w Kraśniku.

 

Pierwsze trzy miejsca w obydwu konkurencjach uhonorowane zostały Pucharami, które osobiście wręczał Burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień, zaś pozostałym drużynom wręczono pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

 

Jestem Bezpieczny - etap powiatowy jak co roku odbył się w siedzibie Starostwa Powiatowego, a wszystko  to działo się 28 maja. Jednym z członków komisji tradycyjnie była Renata Rolko - Zastępca Komendanta włodawskiej Straży Miejskiej.

W związku z ogłoszonym w dniu 16 września 2009 roku przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włodawie zakazem używania wody z wodociągu miejskiego strażnicy miejscy we Włodawie włączyli się czynnie w akcję informacyjną społeczności lokalnej o obowiązującym zakazie i możliwości zaopatrzenia w wodę. Straż Miejska odpowiedzialna była również za wydawanie wody pitnej w dwóch wyznaczonych przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego punktach, tj. w Ratuszu - siedziba Straży i przy aptece ul. Rynek z pojazdu służbowego Straży. Stan taki trwał do 18 września włącznie.

Tradycyjnie początek roku szkolnego jest motorem napędowym do działań profilaktycznych. Włodawska Straż Miejska rozpoczęła III edycję programu “Bezpieczny Uczeń”. Spotkania z dziećmi i młodzieżą rozpoczęły się w październiku i planujemy ich zakończenie do końca listopada. Odwiedziliśmy przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjum. Podczas pogadanek rozdajemy elementy odblaskowe. Młodsi dostają zawieszki a starsi smycze odblaskowe.

 

Rok 1993 Rok 1994 Rok 1995 Rok 1996 Rok 1997 Rok 1998 Rok 1999 Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014  Rok 2015 Rok 2016 Rok 2017 Rok 2018 Rok 2019 Rok 2020