Przeszkolenie

W dniu 17 listopada w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie aplikant Daniel Antoniszewski z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Pawła Dobrodzieja odebrał świadectwo ukończenia przeszkolenia podstawowego strażników miejskich i gminnych. W dwumiesięcznym szkoleniu zakończonym egzaminem uczestniczył wraz ze strażnikami z Lublina i Łęcznej.

 

BOCIAN

 W poniedziałek 17 października włodawscy strażnicy miejscy schwytali bociana, który na zimę nie odleciał do ciepłych krajów. W trosce o jego los został przewieziony do Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Schronienie znalazł w zagrodzie w Załuczu Starym.

 

 

 AKCJA   RATUNKOWA

 W miesiącu wrześniu na nietypowe zgłoszenie mieszkanki Włodawy natychmiast zareagowali strażnicy miejscy. Jak okazało się niezbędna była pomoc strażaków, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu uwolnili uwięzionego małego jeża.

 

 

Ogólnopolska Konferencja

  W dniach 19 -20 maja 2016 roku miała miejsce VII Konferencja Straży Miejskich i Gminnych “W służbie społeczności lokalnej”, której nieodłącznym elementem są zawody strzeleckie z broni pneumatycznej im.Dariusza Kazuro o Puchar Burmistrza Włodawy. W kategorii drużyn 1 miejsce zdobyła SM Zamość, 2 miejsce SM Zgierz, 3 miejsce SM Włodawa. Indywidualnie wygrał Eugeniusz Mołdoch z SM Zamość, 2-gi był Daniel Antoniszewski z SM Włodawa, a 3-ci Andrzej Czarnecki z SM Skierniewice. Wśród komendantów zwyciężył Tadeusz Wróblewski z Wysokiego Mazowieckiego, 2-gi był Jan Sankowski z Żyrardowa, a 3-ci Andrzej Wronowski z Lubartowa. Wśród Pań najlepiej strzelała Agnieszka Fagas ze Zgierza, 2-ga była Małgorzata Szymańska z Lublina, a 3-cia Małgorzata Ślusarczyk z Tarczyna. Gratulacje wszystkim zawodnikom.

W ramach współpracy Straży Miejskiej we Włodawie z Poleskim Parkiem Narodowym pod okiem przewodnika uczestnicy konferencji zapoznali się ze specyfiką i walorami przyrodniczymi Poleskiego Parku Narodowego.

 Znalazł się także czas na aktywny relaks podczas spływu po rzece włodawce.

Tradycją naszej konferencji jest uczczenie pamięci Dariusza Kazuro i Adama Matuszyka. W skupieniu pochyliliśmy się nad ich grobami.

Nasze działania.

W ramach współpracy włodawskiej Straży Miejskiej z Kołem Łowieckim nr 48 we Włodawie “Ponowa” odbył się kulig dla dzieci klas I Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Oprócz przygody dzieci miały możliwość poznania zasad bezpieczeństwa, a także zwyczajów mieszkających w lesie zwierząt.

 

W dniach 18-21 stycznia w klasach pierwszych Zespołu Szkół i II LO we Włodawie przy ul. Modrzewskiego odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej z narkotykami i dopalaczami. W rolę prelegenta wcielił się Komendant Straży Miejskiej we Włodawie Sławomir Borkowski.

 

 

Niskie temperatury sprawiają kłopoty właścicielom samochodów, którzy nie mogą ich odpalić. Wystarczy telefon do Straży Miejskiej we Włodawie (986) i pojawi się strażnik, który urządzeniem rozruchowym pomoże odpalić pojazd.

 

Przyszły ponad 10-cio stopniowe mrozy. Już kolejny raz wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włodawie odwiedzamy miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Stale monitorujemy ten problem i podejmujemy stosowne działania. W pierwszych dniach stycznia jednego z podopiecznych MOPS-u odwieźliśmy do Schroniska Św. Brata Alberta w Chełmie.

 

 

PAMIĘTAJMY  O  BEZPIECZEŃSTWIE

 Okres ferii zimowych to czas wolny dzieci i młodzieży. W jaki sposób nasze pociechy zagospodarują czas wony od nauki czy też pobytu w przedszkolu zależy również od nas, dorosłych. Nie możemy jednak zapominać o ich bezpieczeństwie. Pogadanki na ten temat przeprowadzamy systematycznie i tak było i tym razem, w przededniu ferii w Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie

a także w Szkole Podstawowej Nr 2 we Włodawie

 

 

W dniu 21 października w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się walne zebranie członków Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa lubelskiego. Podczas obrad został wybrany nowy zarząd wojewódzki. Prefektem Wojewódzkim został Sławomir Borkowski Komendant Straży Miejskiej we Włodawie, Wiceprefektem Paweł Bakiera Zastępca Komendanta Lubelskiej Straży Miejskiej, funkcję sekretarza objął Janusz Wójtowicz Komendant ze Świdnika, a skarbnikiem Komendant Straży Miejskiej w Zamościu Marian Puszka. W skład komisji rewizyjnej weszli Jan Sprawka zastępca Komendanta świdnickiej straży miejskiej jako przewodniczący komisji oraz członkowie Jacek Policha Komendant z Krasnegostawu i Bogdan Zwoliński Komendant ze straży miejskiej w Biłgoraju.

 

Rok 1993 Rok 1994 Rok 1995 Rok 1996 Rok 1997 Rok 1998 Rok 1999 Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014  Rok 2015 Rok 2016 Rok 2017 Rok 2018 Rok 2019 Rok 2020